SHBA nis misionin, Yuri Kim zbulon “ultimatumin” ndaj Bashës: Po diskutojmë jo për të shkuarën

Kryesore Lajme Politikë Slider kryesore

Reforma zgjedhore duhet të përfundojë brenda afatit të përcaktuar nga  vetë palët politike, 31 maj.

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, duke folur pas takimit me kryeopozitarin Basha në selinë blu tha se ky afat është përcaktuar nga vetë aktorët politike dhe jo ambasada e SHBA

Isha shumë e kënaqur. Diskutuam për të ardhmen dhe jo për të shkuarën. Folëm për rëndësinë se si udhëheqësit shqiptar që duhet të përmbushin pritjet e popullit shqiptar për të përfunduar Zhgjedhoren deri në 31 Maj.

 Ky nuk është ndonjë afat i SHBA, por vetë udhëheqësit. Opozita ka një punë shumë të vështirë por jam shumë e inkurajuar për diskutimin e realizuar sot dhe pres për rezultatet”, tha Yuri Kim.

 

Lulzim Basha LIVE – Me ambasadoren e SHBA Yuri Kim në komunikim me gazetarët pas një takimi të frytshëm.

Lulzim Basha LIVE – Me ambasadoren e SHBA Yuri Kim në komunikim me gazetarët pas një takimi të frytshëm.

Gepostet von Partia Demokratike e Shqipërisë am Dienstag, 26. Mai 2020

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *