Shpërthen gazi në çerdhen e “Ali Demit” në Tiranë, detajet e para të policisë

Kronike Lajme

jatë orëve të para të ditës së sotme, në çerdhen nr. 14 në Tiranë, në lagjen “Ali Demi” ka shpërthyer gazi. Shqiptarja.com dhe Report Tv mësojnë se gazi është përhapur në dhomën ku rrinë bombolat.

Burimet bëjnë me dije se nga shpërthimi  i gazit është dëmtuar edhe një pjesë e murit të çerdhes. Fatmirësisht nuk ka të dhëna për të dëmtuar.

Policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për rastin. Sakaq, mësohet se mëngjesin e sotëm çerdhja ka vijuar normalisht punën.

 

Njoftimi i policisë
Informacion Paraprak
Më datë 16.08.2018, rreth orës 04:57, në rrugën “Aldi Demi”, në një dhomë e cila shërbente si magazinë për një çerdhe ka patur rënie zjarri.
Zjarri është fikur dhe ka patur vetëm dëme të vogla materiale.
Paraprakisht zjarri dyshohet të ketë rënë si pasojë e rrjedhjes së gazit nga një bombël gatimi.
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *