Shqipëri-Izrael/ Nis sfida, kuqezinjtë kërkojnë të debutojnë me fitore

Kryesore Sport

Në “Elbasan Arena” po luhet sfida mes Shqipërisë dhe Izraelit, e vlefshme për Ligën e Kombeve. Kuqezinjtë do të provojnë të nisin me fitore këtë kompeticion që bëhet për herë të parë në Europë, duke kërkuar që të debutojnë në mënyrën më të mirë.

Formacioni i Shqipërisë, me të cilin Panuçi do të synojë të triumfojë përballë Izraelit. Strakosha fiton duelin me Berishën për numrin 1, ndërsa Hysaj në të djathtë është i padiskutueshëm.

Kapiteni Agolli do ta nisë nga stoli, pasi në të majtë është preferuar Binaku. Dyshja e qendrës është Gjimshiti-Veseli. Në mesfushë do të startojë titullar Basha, i cili në krah të tij do të ketë Xhakën dhe Memushajn. Gavazaj do të mbulojë krahët, së bashku me Jahmir Hykën, të cilit i është besuar dhe shiriti i kapitenit.

Në sulm do të jetë sulmuesi i Ostende, Sindrit Guri, të cilit i është besuar dhe shënimi i golave./Vipsport.al/

Minutë pas minute:

1′ Nis takimi në “Elbasan Arena” me shkelmimin e Memushajt nga mesfusha.

Shqipëri: Strakosha, Hysaj, Gjimshiti, Veseli, Binaku, Basha, Xhaka, Memushaj, Gavazaj, Hyka (c), Guri    Trajner: K. Panuçi

Izrael: Haimov, Dasa, Habashi, Kapiloto, Naço (c), Zahavi, Kajal, Dabur, Jeini, Tuatha, Peretc Trajner: A. Hersog

Gjyqtar: V. Kasai

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *