Shqipëria e Panuccit abonohet me humbje, Izrael i jep leksion si fitohet

Kryesore Sport

Shqipëria është mundur në transfertë nga Izraeli me rezultatin e pastër 2-0, duke marrë kështu një goditje të rëndë në rrugëtimin për Euro2020. Në këtë takim, kuqezinjtë kanë dominuar plotësisht, duke krijuar dhe humbur raste pafund, ndërkohë që Izraeli ka qenë më efikas në pak rastet që ka pasur.

Në minutën e 8, ka qenë Hemed ai që shënoi golin e parë, duke përfituar nga një vendosje e keqe e mbrojtjes, ndërsa gjatë gjithë takimit, kuqezinjtë kanë sulmuar. Pak minuta para fundit, Shqipëria ka pësuar edhe golin e dytë.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *