Shqipëria ia del ndaj Izraelit, fiton tre pikët e para

Kryesore Sport

Kombëtarja shqiptare ka fituar ndaj Izraelit me një super gol të Taulant Xhaka i cili shënoi me një goditje të bukur nga distanca.

Edhe pse me mungesa të shumta dhe me lojtarë që nuk aktivizohen sistematikisht në klubet e tyre, djemtë kuqezinj kërkuan hakmarrjen ndaj Izraelit, në shtëpi, pas asaj humbjes 0-3 në sfidën e 12 nëntorit të vitit 2016.

55′ GOOOL SHQIPËRIA! Taulant Xhaka shënon një supergol duke goditur nga jashtë zone dhe topi që gjen rrjetën. Ky është goli i parë i Xhakës me fanellën e Shqipërisë.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *