Shqipëria ia nxjerr inatin e turqve ndaj Moldavisë

Kryesore Lajme Slider kryesore Sport Vendi

luhet në “Stadionul Zimbru” të Chisinau takimi mes Moldavisë dhe Shqipërisë. Dueli është i vlefshëm për kualifikueset e grupit H të Euro 2020.

Aktualisht rezultati është 0-3 në favorin tonë. Pas 7 ndeshjeve të para, Shqipëria ka ende shpresa për kualifikim, ku numëron 9 pikë, ndjekur nga Moldavia me 3.
Pjesa e parë. Shqipëria e ka mbyllur në avantazhin e trefishtë, 3-0 pjesën e parë në “Stadionul Zimbru” të Chisinau ndaj Moldavisë. Çikalleshi, Bare dhe Trashi me një supergol vendosen verdiktin e fraksionit të parë. Momentalisht, kjo fitore i ngjit kuqezinjtë në kuotën e 12 pikëve.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *