Shqipëria nuk reziston gjatë, Franca kalon në avantazh

Sport Vendi

Po luhet në “Air Albania Stadium” takimi mes Shqipërisë dhe Francës, i vlefshëm për grupin H kualifikues të Euro 2020.

Ky është takimi i parë zyrtar që po zhvillohet në këtë impiant, i cili u inaguruar vetëm pak momente më parë nga presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, kreu i FSHF, Armand Duka dhe kryeministri, Edi Rama.

Rezultati momental është 1-0 në favor të Francës.8′ Franca fiton një goditje dënimi në afërsi të zonës. Griezmann kroson dhe gjen të pambuluar Tolisso që me kokë mposht Berishën. 1-0. 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *