Shqipëria porta e re drejt Europës, ndalohen 32 refugjatë nga Siria dhe Palestina në Kapshticë

Kronike Kryesore shtojca

 

Kapen 32 refugjate te paligjshëm në Kapshticë. Burime për Ora News bëjnë me dije se klandestinët e ndaluar, të gjithë meshkuj, janë nga Siria dhe Palestina.

Për dy ditë ata janë mbajtur në  piken e postes ne Kapshtice pasi drejtoria e kufirit nuk perballonte marrjen e deklarimeve te tyre pasi jane kapur shume pergjate muajve te fundit.

Refugjatet u nisen drejt qendres se azilkerkuesve ne Tirane. Transporti i tyre u bë me autobus.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *