Situatë e rëndë në Shkodër, përfshihen nga zjarri 10 banesa (VIDEO)

Kronike Lajme

Një zjarr i madh, është shënuar këtë pasdite në zonën e Shkodrës. Flakët mësohet se kanë përfshirë banesat e rreth 10 familjeve. Ngjarja ka ndodhur tek ish-konvikti i Shkollës Veterinere, ndërsa siç shihet nga videoja, flakët kanë “përpirë” gjithë banesat.

 

Zjarrfikësit kanë mbërritur në vendngjarje dhe po mundohen të shuajnë flakët.

Fatmirësisht brenda banesave nuk ka asnjë njeri, ndërsa shkak i zjarrit raportohet se ka qenë një shkëndijë elektrike, për shkak të rrjetit të amortizuar.

L

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *