Skandali/ Tifozët rumunë: Kosova është Serbi-Video

Botë Kryesore Sport

Thirrje kundër Kosovës në takimin e Ligës së Kombeve mes Rumanisë dhe Serbisë.

Të dielën në stadiumin e Bukureshtit u dëgjuan fjalët: “Kosova, Serbia”.

Kjo video është dëshmia e kësaj sjellje të tifozëve rumunë siç raportohet nga mediat. Një ngjarje që mund të gjykohet nga komisionet disiplinore të UEFA-s.

Ndeshja eshte ndare ne barazim 0-0 mes rumuneve dhe serbeve.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *