Skedina e çmendur, Toni Kroos ia mohoi fitoren për pak centimetra

Botë Kampionati Boteror Kryesore Sport

Te humbesh skedinen per pak centimetra. Kjo eshte cudia me e madhe qe i ka ndodhur nje anglezi per bastin e hedhur per distancen e golit te shenuar nga Toni Kroos ndaj Suedise.

Nëse shumë njerëz festonin edhe për faktin se thjesht kishin bast fitoren e Gjermanisë, një bastvënës në kompaninë angleze SkyBet kishte luajtur një bast të çmendur.

Meksikë-Korea e Jugut 2-1, Lukaku që do shënonte 2 gola nga Tunizisë dhe Toni Kros që do të shënonte nga jashtë zone.

Lee Robinson – @popbobbins në Twitter – ishte pikerisht personi qe hodhi nje bast te tille.

Pasi u kompletuan dy bastet e para, Toni Kros shënoi me goditjen e dënimit në shtesë, por 5 sterlina bast për të fituar më shumë se 5000 të tilla  (6500) u dogjën për faktin se Kros e pasoi topin shkurt te Rojs dhe ky ishte pak centimetra brenda zone, duke bërë që basti të digjej, sepse topi u shkelmua brenda vijës rrethuese të zonës.

 

 

https://twitter.com/twitter/statuses/1010624294559342592

p1cgol2s55a2718pn10pjvncf8ld.jpg

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *