Sondazhi/ Si del rezultati i zgjedhjeve në Durrës në 25 prill

Lajme Politikë

RTV Ora dhe Antonio Notto publikuan këtë të martë sondazhin e parë kombëtar, sipas të cilit PS, LSI dhe PDIU kanë një rënie nga zgjedhjet e 2017, ndërsa PD ka një rritje.

Ndërkohë në sondazhin e veçantë për qarkun e Durrësit, PS,LSI dhe PDIU kanë një rënie. Ndërkohë rritje ka Partia Demokratike. Por opozita e bashkuar rezulton të jetë fituese për këtë qark.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *