Sonila Meço dhe Adi Krasta sërish së bashku në një televizion?!

Kulturë Showbiz

Prej muajsh televizionet shqiptare po preken nga ndryshime të njëpasnjëshme në staf, por jo vetëm.

 Së fundmi ka qarkulluar lajmi se Adi Krasta do të jetë drejtor i një televizioni të ri. Sipas “Radio NRG” ndër emrat që pritet t’i bashkohet thuhet se do të jetë edhe Sonila Meço, e cila ka pak kohë që është larguar nga ekrani.

Televizioni i ri i cilesuar si CNN shqiptar ka nisur prej kohesh rekrutimin e gazetareve, ndersa duket se kjo “merkato” televizive me e demtuar do te dale Top Channel, pasi nje pjese e mire gazetareve, apo moderatoreve jane drejt ikjes

Sipas po të njëjtit burim, përveç saj, këtij televizioni do t’i bashkëngjiten dhe emra si Genta Popa, Juli Krisafi dhe Denisa Pasholli, të cilat janë moderatore të Top Channel. Gjithashtu edhe Endri Xhafo eshte larguar.
Kujtojmë se Adi Krasta dhe Sonila Meço kanë punuar bashkë në Agon Channel, ndërsa vite më parë Krasta ka qenë drejtor i Telesport.
Megjithatë nuk ka ende një konfirmim zyrtar.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *