Type to search

Konflikti Rama-Mata, reagon Blushi: Ja kur erdhi reagimi i Presidentit

Konflikti Rama-Mata, reagon Blushi: Ja kur erdhi reagimi i Presidentit

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, ka reaguar pas deklaratës së Kryeministrit Edi Rama se  ligji i Buxhetit u kthyer në Kuvend pasi u […]

Rama thumbon Metën: Interesante, ktheu buxhetin pasi e kërkoi LSI

Rama thumbon Metën: Interesante, ktheu buxhetin pasi e kërkoi LSI

Pas kthimit nga ana e Presidentit të Republik për rishqyrtim në Kuvend të buxhetit të vitit 2019, ka ardhur dhe reagimi i kryeministrit, Edi Rama. […]

Lajm i keq për administratën, kujdes me lekët për Vit të Ri, në janar do vonohen pagat

Lajm i keq për administratën, kujdes me lekët për Vit të Ri, në janar do vonohen pagat

Kreu i Shtetit ka kthyer para pak çastesh nëKuvend për rishqyrtim Buxhetin e Shtetit për vitin 2019. Një veprim ky që, përveç aspektit politikë në […]

Meta thellon krizën, kthen Buxhetin 2019 në Kuvend, kërkon zgjidhje nga Ruçi

Meta thellon krizën, kthen Buxhetin 2019 në Kuvend, kërkon zgjidhje nga Ruçi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar sot në lidhje me protestën e studentëve. Nëpërmjet një mesazhi të shpërndarë për mediat ai ka bërë të […]

Zheji: Bëj valixhet kryeministër, u shndrrove në budalla naiv

Zheji: Bëj valixhet kryeministër, u shndrrove në budalla naiv

Nga Artur Zheji Peri këputet kur hollohet, zu-llumi, kur trashet, ma thoshte shpesh gjyshja ime këtë fjalë të urtë, që vonë e kuptova, por ti […]

U kap me aferë 18 milionë euro, ARRSH hap tender të ri për Unazën e Madhe

U kap me aferë 18 milionë euro, ARRSH hap tender të ri për Unazën e Madhe

Pas zgjidhjes së kontratës me bashkimin e operatorëve DH Albania & Biba X, Autoriteti Rrugor Shqiptar ka rishpallur sot procedurat e garës për LOT 1 […]

E veçantë nga protesta, 73-vjeçari student: Tarifa më mban pezull

E veçantë nga protesta, 73-vjeçari student: Tarifa më mban pezull

Ai është 73 vjeç dhe mund të cilësohet pa frikë si një ndër studentët më të vjetër në vendin tonë. Bëhet fjalë për një të […]

Reagon ministri i Brendshëm: nuk ka asnjë procedim penal ndaj Edmond Tupes dhe Robert Aliaj

Reagon ministri i Brendshëm: nuk ka asnjë procedim penal ndaj Edmond Tupes dhe Robert Aliaj

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka hedhur poshtë sot si të pavërteta lajmet e procedimit penal ndaj pedagogut Edmond Tupja dhe artistit Robert Aliaj. Fjala […]

Nikolla paralajmëron dorëheqjen: Studentët kanë të drejtë, jam gati të marrë përgjegjësitë

Nikolla paralajmëron dorëheqjen: Studentët kanë të drejtë, jam gati të marrë përgjegjësitë

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka paralajmëruar para pak momentesh se është drejt dhënies së dorëheqjes. Duke folur në sallën e parlamentit Nikolla i dha […]

Qan Lindita Nikolla: Sot askush nuk do të donte të ishte në vendin tim

Qan Lindita Nikolla: Sot askush nuk do të donte të ishte në vendin tim

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla nuk i ka mbajtur dot lotët gjatë fjalës që ka mbajtur në sallën e parlamentit. Duke iu referuar protestës së […]