Suedi-Zvicër, ja formacionet, shqiptari caktohet kapiten

Botë Kampionati Boteror Sport

Ajo që do luhet sot në “St. Petersburg” është pa dyshim një finale e parakohshme e kampionatit botëror.

Në orën 16:00 Suedia dhe Zvicra do të përballen me njëra-tjetrën në një përballje titanësh ku fitorja është synimi i vetëm për të dyja skuadrat.

Ndërkohë, dy teknikët kanë bërë publike dhe formacionet zyrtare të cilat janë si më poshtë.

Për helvetikët shiritin e kapitenit në takimin e sotëm e mban mesfushori shqiptar Valon Behrani, pasi Lishtajner mungon për shkak
kartonash.
SUEDI-ZVICËR ORA 16:00
FORMACIONET ZYRTARE:
Suedia: Olsen, Lustig, Lindelof, Granqvist, Augustinson, Ekdal, Svenson, Klaeson, Foresberg, Berg, Toivone. Trajner: Anderson

Zvicra: Somer, Akanji, Lang, Rodriguez, , Zhuru, Behrami, Xhemaili, Xhaka, Shaqiri, Zuber, Drmiç. Trajner: Petkoviç

 

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *