Sulmi ndaj shtëpisë së Klodi Lalës/ Ja çështja e nxehtë që denoncoi gazetarja para pak ditësh

Kronike Kryesore

 

 

 

Persona ende të paidentifikuar sulmuan sot gjatë natës shtëpinë e prindërve të gazetares Klodiana Lala. Në shtëpi në atë moment gjendeshin familjarë të gazetares dhe dy fëmijët e saj. Por cilat mund të jenë shkaqet që kanë çuar autorët drejt këtij akti? Natyrisht që shkaqet lidhen me detyrën e saj si gazetare. Kryetari i opozitës, Lulzim Basha la të kuptohet sot gjatë konferencës për mediat se ngjarja e sotme mund të ketë lidhje pikërisht me zbulimin prej saj të skandalit që tregonte lidhjet mes deputetit socialistë, Jurgis Çyrbja dhe grupit të Emiliano Shullazit. Kujtojmë se gazetarja Lala publikoi pak ditë më parë një përgjim ku vërtetohej bashkëpunimi mes deputetit socialistë dhe bandës së Shullazit.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *