Surprizat e motit, IGJEUM bën parashikimin: Temperaturat arrijnë në -15 °C

Kryesore Lajme Moti Slider kryesore Të tjera

 

ide | kryesore

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon ulje të temperaturave. Sipas IGJEUM pasditen e sotme dhe gjatë ditës së nesërme pritet të ketë reshje lokale të dobëta në disa zona të lokalizuara.

Ndërsa në zonat malore në juglindje të vendit, mbi 500 metra mbi nivelin e detit priten reshje në formë dëborë.  Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet që në bregdet të arrijnë -1 / 5 °C, në vendet e ulëta -4 / 2 °C dhe në vendet malore -15 / -3 °C.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *