Surprizon ish-kryeministri i PD, shfaqet në Sarandë bashkë me ministren socialiste Kumbaro

Kryesore Politikë

Ish-kryeministri Demokrat Aleksandër Meksi i cili ka qenë edhe një ndër themeluesit e PD është shfaqur sot bashkë me ministren socialiste, Mirela Kumbaro. Ka qenë kjo e fundit e cila ka publlikuar disa foto me ish-kryeministrin Meksi të cilit i shpreh mirënjohjen që pranoi të bashkëpunojë në projektin më të fundit të Ministrisë së Kulturës. “Mirenjohje te thelle dy Miqve te rralle, mbeshtetes per #KantieretEKultures,  Prof. Aleksander Meksi dhe Prof. Pirro Thomo, qe sot ndoqen me ne, kantierin e restaurimit ne Kishen e Shen Kollit te Mesopotamit ne Sarande. Keshillat e tyre s’kane te çmuar. Faleminderit”,  shkruan Kumbaro. Meksi që prej vitit 1997 nuk është më në politikë.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *