Shqiptari mes viktimave në Itali, i afërmi mes lotëve tregon si ndodhi ngjarja

Mes dhimbjes dhe lotëve i afërmi i Edi Bokrinës, i riu që humbi jetën pas tragjedisë në Itali, ka treguar detaje nga vdekja e shqiptarit. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ mes tronditjes së thellë, Ruzhdi Mashku konfirmoi faktin se përveç Bokrinës, në makinë ishte dhe një tjetër shqiptar, Marjo Djerra. Po ashtu ai bëri […]

Continue Reading

Dalin fotot e dy viktimave, e ëma Marjusit publikon lajmin e vdekjes

22-vjeçari nga Shijaku ishte duke shkuar se bashku me shokun e Edi Bokrina per te punuar me firmen e pastrimit. Fati i keq e deshte qe te kalonin mbi uren e mallkuar. Lajmin e rende per humbjen e te birit e ka publikuar vete e ema e te ndjerit Valdete Marku Djerri, duke vendosur nje […]

Continue Reading

Tentuan të vrisnin, pranga 2 shqiptarëve në Itali. Si u kapën me drogë me 25-vjeçaren nga Kuba

Karabinierët e Tranit ka vënë në pranga dy shqiptarë 32 dhe 34 vjeç të akuzuar për një tentativë vrasje të ndodhur më 23 maj në rrugë “Barleta”, kur qëlluan me 5 plumba me një pistoletë të kalibrit 40 në drejtim të një makine me të cilën udhëtonin 2 shqiptarë të tjerë dhe tre femra italiane. […]

Continue Reading