Basha: Paketa Antimafia, ja si do t’i ndëshkojmë pa mëshirë abuzuesit

Kryedemokrati Lulzim Basha me ane te nje postimi ne Facebook ka bere te ditur disa nga pikat e paketes Antimafia. Ai shkruan se nisma do te realizoje: “Verifikim, sekuestrim, konfiskim! Paketa Antimafia do godasë pa mëshirë e pa dallim të gjithë abuzuesit me fondet dhe pasuritë publike!”. Kreu i PD e ka publikuar nismen me […]

Continue Reading

Është thjesht njeriu i gabuar, në kohën dhe vendin e gabuar

Nga Astrit Patozi (Në vend të një replike miqësore me Ylli Manjanin) Ylli Manjani ka të drejtë kur thotë se opozita nuk duhet ta personalizojë betejën me emrin e kryeministrit, por duhet të godasë fort sistemin e tij. Edhe pse ish-ministër i Edi Ramës në qeverinë e mëparshme, ai nuk ka të sharë si zë […]

Continue Reading

Basha: Ditmir Bushati në përgjimet me bandën e Bajrajve. Ku ndryshoj nga Rama

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe ka dorë në një sërë veprash kriminale të mbetura pa autor atje, të gjitha këto me bekimin e qeverisë. Në emisionin “Open”, Basha vijoi edhe […]

Continue Reading

Basha prezanton platformën antimafia: Shqipëria në kolaps, politikanët e lidhur me krimin…

Partia Demokratike ka prezantuar platformën kundër korrupsionit dhe oligarkisë për çlirimin e ekonomisë shqiptare, duke parashtruar edhe strategjitë përkatëse. Në nisje të fjalës së tij Basha u shpreh se Shqipëria është në një gjendje kolapsi. “Krizë e trefishtë politikë ekonomike e morali ka kapluar vendin. Opozita është e angazhuar të hedhë në diskutim me qytetarët […]

Continue Reading

Basha i kundërpërgjigjet akuzave të Ramës: Teatrin e ke aty, ti shih ku i ke ….

Kryedemokrati Lulzim Basha i eshte kunderpergjigjur menjehere akuzave te kryeministrit Edi Rama per prishjen e Teatrit Metropl dhe dhenien per ndertim deputetit te PD-se Astrit Veliaj. “Kryehajduti kerkon skutave per shkresa te pavlera. Teatri i Metropolit eshte aty! Kinema 17 Nentorin, Kinema Republiken, kinema Partizanin, kinema Ali Demin, i ka shkaterruar Rama dhe ka ndertuar […]

Continue Reading

Rikthehet Topalli: Korrigjim i kufijve, Rama i lau duart si Pilati, Bashës mos ia…

Nga Jozefina Topalli Per ceshtjen e kufijve-Kryeministri lau duart si Pilati , Kryetari i opozites nuk ekziston . Prej disa javesh Presidenti Thaci dhe Vucic flasin per ndryshime kufijsh. Kunder kesaj ka dalur hapur Gjetmania e Britania duke terhequr vemendjen per rrezikun e madh qe mund te shkaktoje prekja e kufijve. Brukseli perserit vazhdimisht qe […]

Continue Reading

Basha publikon videon: Shqiptarët nuk e meritojnë Ramën si kryeministër

Kryedemokrati Lulzim Basha ka postuar nje video ne lidhje me nje rapor vjetor te CIA-s, i dale se fundmi ne media. Nepermjet nje postimi ne Facebook, Basha shkruan se “Raporti vjetor i CIA: Shqipëria vendburimi kryesor për kanabisin. Shqiptarët nuk meritojnë një kryeministër të lidhur me krimin e organizuar.” Raporti Inteligjenca amerikane ka dhënë alarmin […]

Continue Reading

Basha kujton poetin Havzi Nela: E keqja mund të përsëritet nëse…

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka kujtuar sot 30 vjetorin e vrasjes së poetit kuksian Havzi Nela në Kukës. Basha me ane te nje postimi ne Facebook thekson ne mesazhin e tij se: ‘Mbi një komb të tërë rëndon edhe sot mëkati për varjen në litar të një poeti për vargjet e tij! E zezë […]

Continue Reading

Basha: Raporti i DASH, SHBA po konfirmon politikën kriminale të Ramës

Kryetari i PD-se, Lulzim Basha reagon ndaj raportit te Departamentit Amerikan te Shtetit për klimën e investimeve 2018, duke theksuar se “SHBA po konfirmon politiken kriminale dhe korruptive te Edi Rames. “Vendi është është zhytur në varfëri dhe pesimizëm dhe shqiptarët i janë drejtuar masivisht emigracionit, nga të papunët, tek profesionistët, tek sipërmarrësit e ndershëm. […]

Continue Reading