Tragjedi në Itali, 12 të vdekur dhe 67 të plagosur nga aksidenti me makinë dhe shpërthimi i autobotit

Nje dite e zeze per Italine. Nje bilanc tragjike nga aksident, ku kane sjelle 12 te vdekur dhe 67 te plagosur. Dy aksidente kane ndodhur ne Foggia dhe ne Bolonja, ku kane tronditur vendin. Një autobot me lëndë të ndezshme ka shpërthyer në flakë në zonën Borgo Panigale të qytetit të Bolonjës në Itali. Zjarri […]

Continue Reading

Tentuan të vrisnin, pranga 2 shqiptarëve në Itali. Si u kapën me drogë me 25-vjeçaren nga Kuba

Karabinierët e Tranit ka vënë në pranga dy shqiptarë 32 dhe 34 vjeç të akuzuar për një tentativë vrasje të ndodhur më 23 maj në rrugë “Barleta”, kur qëlluan me 5 plumba me një pistoletë të kalibrit 40 në drejtim të një makine me të cilën udhëtonin 2 shqiptarë të tjerë dhe tre femra italiane. […]

Continue Reading