Të mirat që vijnë në organizëm nga konsumimi i arrave

Shkencëtarët kanë përpiluar të dhëna nga një mostër popullsie prej rreth 120,000 njerëz mbi 30 vjet, për rolin e arrës në organizëm. Sipas studimit, arra është e mirë për zemrën në saje të përqëndrimit të lartë të yndyrës Omega 3, që redukton nivelin e kolesterolit në gjak. Megjithatë, pak e dinë se përmbajtja e saj […]

Continue Reading

Kura me lule bliri kundër dhimbjeve të shpeshta të kokës

Pemët e blirit  janë mbase pemët me aromën më të këndshme gjatë kësaj periudhe. Lulet dhe gjethet e kësaj peme kanë gjetur përdorim në mjekësinë popullore që në lashtësi. Mbase kjo është dhe një arsye se pse qytete të shumta në Shqipëri dhe botë kanë të zbukuruara parqe dhe rrugë me këtë pemë të hijshme. […]

Continue Reading

Lëngu i qepës për pastrimin e organizmit dhe kundër 4 sëmundjeve

Çaji ose lëngu i  qepës përgatitet nga lëkurat dhe qepës. Shtresa e jashtme e saj është shumë e pasur me një pigment të njohur si kuercetinë. Ky pigment mban rrugët e gjakut të pastra, ul tensionin e lartë dhe trajton pagjumësinë. Lëkurat e qepëve janë gjithashtu të pasura me antioksidantë dhe në vlera kundër kancerit […]

Continue Reading

Kura 5 ditore me mjaltë dhe hudhra, efekte të forta në organizëm

Kohët e fundit, jeta është bërë shumë e shpejtë, ashtu si ushqimet. Ky ritëm është shkaktar i shumë sëmundjeve të rrezikshme siç është diabeti, mbipesha, problemet me tretjen e të tjera. Regjimet e shëndetshme ushqimore janë kthyer në një mënyrë efikase për ta ushqyer trupin me vitamina e minerale. Hudhra dhe mjalti janë dy përbërës […]

Continue Reading

Studimi/ Telefonat smart po vrasin memorien e adoleshentëve

Hulumtimet e reja tregojnë se rrezatimi nga telefonat Smart po ndikon negativisht në memorien e adoleshentëve, duke ju shkaktuar atyre humbje afatshkurtër të kujtesës. Shqetësimi është se rrezatimi i një periudhe njëvjeçare mund ta dëmtojë mjaftueshëm pjesën e trurit që interpreton imazhet dhe format. Sipas një studimi, që u publikua të hënën, hulumtuesit kanë gjetur […]

Continue Reading

Njerëzit që pijnë çaj çdo ditë kanë një zemër më të shëndetshme, ja arsyet

Pirja e çajit çdo ditë është një zakon që i bën shumë mirë zemrës. Këtë e thotë një studim, të cilit i referohet AgroWeb.org, nue të cilin morën pjesë mbi 6500 të rritur të cilët në fillim të studimit nuk vuanin nga asnjë sëmundje e zemrës. 13% e tyre pranuan se pinin minimalisht një filxhan me […]

Continue Reading

Kura me 20 kokrra thane për shëndetin dhe pastrimin e mëlçisë

Frutat e vogla, të ëmbla e të athta njëkohësisht të thanave sapo kanë dalë në treg. Krahas shijes së tyre fantastike, përdorimet mjekësore të thanave për shëndetin njihen që një lashtësi. I vlerësuar fort si një frut i rëndësishëm medicinal, thanat kanë efekte mirëbërëse për shëndetin e gjithë organizmit. Fruti ose kokrrat e thanës piqen […]

Continue Reading

Frutat e Kivit ndikojnë në parandalimin e disa sëmundjeve kronike

Fruti i kivit është i pasur me ushqyes dhe ka pak kalori, madje së fundmi, kivi po kultivohet edhe në Shqipëri. Në vendin tonë kivi ka qenë pothuajse i panjohur si frut për konsumatorët deri pas viteve ’90. E vërteta është se disa pemë të kivit janë mbjellur gjatë viteve 70’ në kopshtin eksperimental të […]

Continue Reading