Takimi me Vuçiç, Edi Rama mbërrin në Serbi (VIDEO)

Kryesore Lajme Politikë Slider kryesore

Kryeministri Edi Rama mbërriti në Novi Sad të Serbisë, ku do të zhvillojë një takim me Presidentin serb Alexandar Vucic dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Në përfundim të takimit dyditor, pritet që të tre liderët të nënshkruajnë një marrëveshje për lëvizjen e lirë të njerëzve dhe të mallrave, që është cilësuar edhe si një Mini Shengen ballkanik./ A2Cnn

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *