Takimi te ish-vila e Enverit/ Zbardhen porositë e Ramës për zgjedhjet

Kryesore Lajme Politikë Slider kryesore

Kryeministri Rama mblodhi mbrëmjen e së martës deputetët, në një darkë informate, ku u diskutua për çeljen e fushatës zgjedhore, e parashikuar për të shtunën më 1 qershor.

Gazetari Ergys Gjnecaj raporton për ‘BalkanWeb’ se kryeministri Rama ka kërkuar takime sa më të shumta me zgjedhësit si dhe fushata të vijojë me ritme të larta.

Gjithashtu u diskutua lidhur me përmbajtjen e fushatës dhe spoteve publicitare.

Pas çeljes së fushatës të shtunen, kryeministri Rama do të udhëtojë të dielën në Lezhë, ku do të prezantojë kandidatin e socialistëve, Pjerin Ndreu.

 

Mësohet se në takim është folur për strategjinë elektorale duke filluar nga spotet deri te kalendari dhe agjenda.
Në takim u mor vendimi se fushata elektorale do të hapet zyrtarisht ditën e shtunë në orën 19:00 te Parku Olimpik.
foto galeri
foto galeri
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *