Tarifa në Rrugën e Kombit, Rama premton aeroport dhe stadium në Kukës

Kryesore Lajme Politikë

Kryeministri Edi Rama tha të hënën se Kukësi do të bëhet shumë shpejt me aeroport dhe stadium të ri.

Kreu i qeverisë falenderoi kukësianët për mirëkuptimin dhe qytetarinë e treguar pas vendosjes së tarifës në Rrugën e Kombit, tarifë e cila ka nisur të paguar që sot

Faleminderit kuksianëve për mirëkuptimin e qytetarinë. Dhe njëherë ndjesë për shqetësimin e krijuar. Do bëjmë çmos që jo vetëm çdo qindarkë për rrugën të kthehet në investim, po dhe që Kukësi të bëhet shpejt me aeroport e të ketë më shumë investime e punësim real plus stadium të ri”, shkroi Rama në Twitter.

Nga 5 euro që do të paguajë çdo makinë për kalimin në Rrugën e Kombit, banorët e Kukësit do të paguajë tarifën e reduktuar prej vetëm 100 lekësh

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *