Telefona e Veliajt, Ylli Manjani heq komentin kritik për të: Nuk bej komente mbi të pavërteta

Kryesore Politikë shtojca

 

 

 

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani reagoi ashpër sot mbi lajmin e publikuar në media për shpërthimin e një bombule gazi pranë një çerdhe ne Tiranë. Por pak minuta më vonë ai është detyruar ta fshijë këtë reagim nga faqa e tij në facebook, duke publikuar tashmë një koment të ri, ku bënte të ditur se ishte telefonuar nga kryebashkiaku Veliaj, i cili i kishte sqaruar se e vërteta ishte ndryshe.

Më poshtë postimi i plotë:

 

Kryetari i Bashkisë reagoi menjëherë pas statusit tim, për lajmin e shpërthimit të bombulës.

 

Më sqaroi se çerdhet nuk kanë bombula dhe se ai shpërthim ka ndodhur në një godinë tjetër ngjitur me çerdhen.

 

Ne këto kushte, konsiderova të arsyeshme të fshi statusin e mëparshëm, sepse nuk mund ti lejoj vetes të komentoj mbi ngjarje të pa vërteta!

 

Mendimi kritik mbetet, por gjithnje i bazur në fakte!

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *