Telefonata te 112-ta, “kap” sarandiotin e kërkuar nga policia/ Video

Kronike Lajme

Forcat “Shqiponja” kanë arrestuar sot në rrugën “George W. Bush shtetasin Enrison Abazi 30 vjeç, banues në Sarandë. Arrestimi i tij u bë falë një telefonate të ardhur në numrin unik 112 të policisë.

Ky shtetas ishte person i shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Vlorë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Sarandë, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje kryer në bashkëpunim” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta”.

Më datë 19.12.2016, rreth orës 14:40, në lagjen Nr. 1 Sarandë, ky shtetas në bashkëpunim me vëllanë e tij, kanë qëlluar me sende të forta (shkop bejsbolli) dhe mjete të mprehta (thikë), shtetasin Xhejms Hyseni, duke i shkaktuar dëmtime të rënda në trup.

Veprimet e mëtejshme procedurale do të kryhen nga Komisariati i Policisë Sarandë.

Njoftimi i Policise

Tiranë.

Qytetarët telefonojnë në numrin unik 112 në DVP Tiranë, Policia vë në pranga të kërkuarin.

Forcat “Shqiponja” në DVP Tiranë, me marrjen e njoftimit nga numri unik 112 për një të kërkuar, organizuan punën duke bërë të mundur në rrugën “George W. Bush”, kapjen e shtetasit E. A., 30 vjeç, banues në Sarandë.

Ky shtetas ishte person i shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Sarandë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Sarandë, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje kryer në bashkëpunim” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta”.

Më datë 19.12.2016, rreth orës 14:40, në lagjen Nr. 1 Sarandë, ky shtetas në bashkëpunim me vëllanë e tij, kanë qëlluar me sende të forta (shkop bejsbolli) dhe mjete të mprehta (thikë), shtetasin Xh. H., duke i shkaktuar dëmtime të rënda në trup.

 

https://www.facebook.com/1502420603377639/videos/424179448380743/?t=0

Tiranë.Qytetarët telefonojnë në numrin unik 112 në DVP Tiranë, Policia vë në pranga të kërkuarin.Forcat "Shqiponja" në DVP Tiranë, me marrjen e njoftimit nga numri unik 112 për një të kërkuar, organizuan punën duke bërë të mundur në rrugën "George W. Bush", kapjen e shtetasit E. A., 30 vjeç, banues në Sarandë.Ky shtetas ishte person i shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Sarandë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Sarandë, ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg" për veprat penale "Plagosja e rëndë me dashje kryer në bashkëpunim" dhe "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta".Më datë 19.12.2016, rreth orës 14:40, në lagjen Nr. 1 Sarandë, ky shtetas në bashkëpunim me vëllanë e tij, kanë qëlluar me sende të forta (shkop bejsbolli) dhe mjete të mprehta (thikë), shtetasin Xh. H., duke i shkaktuar dëmtime të rënda në trup. Veprimet e mëtejshme procedurale do të kryhen nga Komisariati i Policisë Sarandë.

Gepostet von Policia e Shtetit am Dienstag, 30. April 2019

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *