Tërmet i fortë në Tiranë, administrata lë zyrat dhe del në rrugë

Kryesore

Lëkundje të forta tërmeti kanë dridhur kryeqytetin në orën 11:02 të paradites së të mërkurës.

Epiqendra e tërmetit ishte 31 km në veriperëndim të Tiranës.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në Vlorë, Durrës, Shkoder, Lezhe dhe Elbasan dhe Fier. Tërmeti është  5,1 ballë. Epiqendra ka qene ne Gjirin e Lalzit, por ai eshte ndjere ne disa qytete.

Lekundjet e forta mbi 5 sekonda kane shkaktuar panik te madh te qytetaret, ndersa punonjesit e administrates kane zbritur menjehere poshte te alarmuar.

Ndersa komisionet parlamentare kane pezulluar mbledhjet.

administrata

admin

admin3

Sot

Gepostet von Fakte Interesante am Mittwoch, 4. Juli 2018

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *