Tërmeti në Turqi, Cakaj: Lutemi për vëllezërit tanë!

Lajme Politikë

 

Ministri në Detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë ka reaguar në lidhje me tërmetin e fuqishëm në Turqi. Në një status në tëitter, Gent Cakaj thotë se Shqipëria është pranë vëllezërve turkë në këto momente të vështira.

“I shqetësuar thellësisht për tërmetin e fundit në Turqi . Në këto momente të vështira ne jemi afër vëllezërve tanë turq të prekur nga tërmeti. Mendimet dhe lutjet tona janë për Turqinë”, shkruan Cakaj.

Deeply concerned about the recent earthquake in #Turkey. In these difficult moments we are close to our #Turkish brothers affected by the earthquake. Our thoughts and prayers are for Turkey 🇦🇱 🙏🏻 🇹🇷. @MevlutCavusoglu #PrayForTurkey

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *