Tërmeti, shihni çfarë i ndodh Sokol Ballës live në emision (VIDEO)

Kronike Lajme

Analistit i mbeti fjala në gjysmë, ndërsa kamëera u fokusua tek moderator Balla, që tha: Jemi live, jemi live. Sapo përjetuam një tërmet. Presim raportimet e gazetarëve. Nuk ishte një tërmet i lehtë..

Lëkundjet e tërmetit janë rikthyer sërish në Shqipëri duke shkaktuar panik tek qytetarët, mbrëmjen e sotme në orën 21:15. Sipas Intitutit të Gjeoshkencave, lëkundjet me magnitudë 4.8 të shkallës righter me epiqendër 3 km larg fshatit Bubq, janë ndjerë në shumë qytete si Durrës, Tiranë, Kurbin, Fier dhe Elbasan. Paraprakisht nuk raportohen dëme materilae apo në njerëz, ndërkohë që sipas IGJEUM, Agjencia Kombetare e Mbrojtjes Civile po komunikon vazhdimisht me banorë të shumtë.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *