Tifoz i Realit të Madridit në derbin e sotëm, dajë i një bejzbollisti… gjëra që nuk i dinim për Ditmir Bushatin

Showbiz

Sportiv, pushime malore larg vapës, zhurmës, dhe mes qetësisë dhe freskisë që të ofrojnë alpet shqiptare, dhe sigurisht njerëzve të dashur.

Flasim për ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, por këtë herë si baba, dhe për herë të parë dajë Ditmiri na prezanton edhe nipin. Nga profili i tij në Instagram, shefi i diplomacisë shqiptare na tregon se po shijon pushimet në pikat turistike të Shkodrës .

Në një foto të fundit në Instagram shohim Martinin, i cili më 25 korrik mbushi 6 vjeç, por Ditmiri na tregon edhe skuadrën e preferuar pasi i kombinuar me të birin mbajnë bluzat e Realit të Madridit, duke na rrëfyer dhe se më kë janë tifoz se në derbin e mbrëmjes Real i Madridit dhe Atletico i Madridit në Superkupën e Europës.

Pak orë më parë Bushati na prezantoi edhe me nipin e tij, Kevin Profiri, i cili jeton në Amerikë dhe është lojtar bejzbolli me Giant. Mesa duket daja i ka treguar nipit bukuritë e Alpeve Shqiptare dhe zonave turistike. “Në rrugën tonë për në Vermoshë me nipin (lojtar bejzbolli) ndaluam në Tamarë”, shkruan ai.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *