Tragjedia e Vlorës, dyshohet mes viktimave ka gra e fëmijë. Morgu s’ka vend të mjaftueshëm për të vrarët

Kronike Lajme Provinca

Tragjedia e ndodhur ne fshatin Resulaj te Selenices ne qarkun  Vlore nga Ridvan Zykaj eshte i permasa te paimagjinueshme, pasi mendohet se viktimave ka edhe gra dhe femije mes anetareve te dy fiseve Zykaj.

Zykaj nje person me probleme shendetesore ka marre kallashnikovin e ka qelluar ne drejtim te pjesetareve te fisit Zykaj.

Gazetari Enrik Mehmeti në një lidhje telefonike për ‘NEWS24’ tregoi detaje tragjike nga ngjarja, ndërsa shtoi se mes viktimave te fisit Zykaj ka dhe mosha të reja, madje nuk përjashtohen as të miturit dhe femrat.

Po ashtu Mehmeti tha se Morgu i spitalit të Vlorës nuk ka vende të mjaftueshme për të vrarët.

Sipas policisë autori i dyshuar është Ridvan Zykaj, 24 vjeç. Ky i fundit pak pas masakrës u arratis nga vendi i ngjarjes, ndërsa forca të shumta të Policisë, Renea, Delta Forcë, Fnsh, dhe forcat e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë janë vënë në ndjekje të tij.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *