Tragjedia familjare/ Covid-19 i merr jetën bashkëshortit të gazetares, sapo ishin bërë prindër

Kryesore Lajme Slider kryesore Sociale

Koronavirusi sëmundja më e rëndë e këtij viti nuk po bën përjashtime në njerëzit që godet dhe shumë fatkeqësi po ndodhin, pa dallim moshe.

Një lajm i trishtuar dhe aspak i këndshëm është bërë publik këtë pasdite për median dhe miqtë që e njohën.

Julian Buzo, montazhier në “Tv Klan” ka humbur jetën pas një beteje të gjatë me Covid-19. Lajmi është dhënë nga kolegët e tij.

Julian Buzo, kishte disa vite që punonte si montazhier në “Tv Klan”.

Image

Ai ishte bashkëshorti i gazetares së emisionit investigativ “STOP”, Odeta Gjevori. Çifti i ri kishte vetëm pak kohë që ishin bërë prindër të një vajze.

Por Juliani nuk ka mundur dot që t’i gëzohet ardhjes në jetë të së bijës, pasi sëmundja e rëndë nuk e ka lejuar që të shijonte plotësisht gëzimin në familjen e tij.

Ai sot humbi betejën me jetën dhe ashtu si shumë kolegë edhe stafi i “Priza.al” i shpreh keqardhjen dhe ngushëllimet familjarëve, të afërmve dhe miqve të Julianit, që u nda nga jeta në një moshë fare të re. Disa dite me pare i vdiq edhe babai nga Covid.

Agjencia Gjurma i shpreh ngushellimet familjes per kete humbje te rende dhe tragjike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *