Tragjedia në Xhenova, 2 shqiptarë të vdekur

Botë Kryesore Rrotull

Nga ferri i Xhenovës ka dy shqiptarë të vdekur. Lajmi i rëndë është dhënë nga gazeta italiane Il Secolo.

Marjus Djerri 22 vjecc dhe  Edi Bokrina janë dy shqiptarët që kanë humbur jetën. Kan

Shqiptari është identifikuar si Marjus Djerri, 22 vjeç, me origjinë nga Shijaku.

Marjus Djerri dhe kolegu i tij, Edi Bokrina, ishin duke shkuar për në punë kur ura që po rrëzohej i zuri poshtë.

Tragjedia bëhet më e rëndë pasi trupat e të dyve janë nxjerrë para syve të familjarëve. Ende nuk dihet origjina e Edi Bokrinës por dyshohet edhe ai është me origjinë shqiptare. Ndërsa mësohet se që të dy shokët ishin duke shkuar në punë me furgonin e firmës EuroPulizia.

Nga tragjedia ne Xhenova mendohet se numri i viktimave ka shkuar ne 38 veta.

Ne foto Marjus Djerri, nga Shijaku

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *