Trajnuesi që i ndryshoi biznesin Ermalit, Amit, Alketës dhe të gjithëve që mund ta marrin…

Kryesore Kulturë Showbiz Slider kryesore

Nëse ndiqni personazhet e njohur në rrjete sociale do ta keni vënë re se trajnuesi amerikan Tony Robbins është një nga figurat më të dashura të tyre. Ndonëse të gjithë do të donin të merrnin pjesë në trajnimet e tij, jo të gjithë e kanë mundësinë për ta bërë diçka të tillë. Përkatësisht për biznesin, një biletë në seminar kushton nga 10.000 dollarë (bileta e thjeshtë) deri në 15.000 (bileta më e sofistikuar). Momentalisht moderatorja Alketa Vejsiu gjendet në SHBA duke ndjekur seminarin e biznesit “Business Mastery” ndërkohë që të njëjtën gjë kanë bërë një vit më parë edhe Ermal Mamaqi, Amarda Toska dhe sipërmarrësi shqiptar Vasil Naçi.

   

Po kush është Tony Robbins?

Për më shumë se 4 dekada, më shumë se 50 milion njerëz kanë shijuar ngrohtësinë, humorin dhe fuqinë transformuese të biznesit të tij dhe ngjarjeve të zhvillimit personal. Robbins ka fuqizuar më shumë se 50 milion njerëz nga 100 vende përmes programeve të tij të trajnimit audio, video dhe seminare. Ai krijoi programin e parë  të zhvillimit personal dhe profesional të të gjitha kohërave, dhe më shumë se 4 milion njerëz kanë marrë pjesë në seminaret e tij live. Robbins është kryetari i një kompanie të përbërë nga 40 biznese që tejkalojnë 5 miliardë dollarë në vit.

Ai është nderuar nga Accenture si një nga “50 intelektualët kryesorë të biznesit në botë”; nga Harvard Business Press si një nga “Top 200 Gurut-ë e Biznesit”; dhe nga American Express si një nga ” Gjashtë Drejtuesit e Lartë të Biznesit në botë” për të trainuar klientët e tij sipërmarrës.

Puna e tij ka prekur jetën e disa personazheve të njohur – nga Aerosmith në Green Day, te Usher dhe Pitbull. Si dhe atletë si Serena Williams, Andre Agassi dhe Golden State Ëarriors. Edhe drejtuesit e bizneseve miliardere kërkojnë këshillën e tij; menaxheri i fondit mbrojtës Paul Tudor Jones dhe themeluesi i Salesforce.com Marc Benioff, janë në mesin e tyre.

Si filantrop, përmes partneritetit të tij me Feeding America, Robbins ka siguruar mbi 400 milion ton ushqime në 3 vitet e fundit për ata në nevojë. Ai është në rrugën e duhur për të siguruar një miliardë vakte gjatë 7 viteve të ardhshme. Ai gjithashtu ka iniciuar programe në më shumë se 1.500 shkolla, 700 burgje dhe 50,000 organizata shërbimesh dhe strehimore. Ai siguron ujë të pastër për 250,000 njerëz në ditë në Indi.

Për të qenë tani më të qartë për seminarin që kanë ndjekur edhe personazhet e njohur shqiptarë në rast se edhe ju mund të jeni të interesuar të bëni të njëjtën gjë, ju japim informacionin më poshtë:

ÇFARË ËSHTË “BUSINESS MASTERY”

“BUSINESS MASTERY” është një përvojë ndërvepruese 5-ditore, e cila do t’ju ndihmojë të kuptoni faktorët kritikë që ndikojnë në biznesin tuaj. Nëse thjesht po filloni ose po kërkoni të përqendroheni dhe të rindërtoni psikologjinë tuaj, do të merrni nga seminari mjetet, sistemet dhe depërtimin për të konkurruar dhe inovuar në çdo ekonomi. Shkurtoni kohën tuaj të të mësuarit, përshkoni dhe ecni përpara me besim dhe qartësi.

KUSH MUND TË MARRË PJESË NË “BUSINESS MASTERY”?

Sipërmarrësit që janë seriozë në mendimin për të çuar biznesin e tyre në nivelin tjetër. “BUSINESS MASTERY” është për ju nëse jeni:

– Duke menduar për fillimin e një biznesi

– Gati për të rritur biznesin tuaj

– Duhet të krijoni planin tuaj të biznesit

– I interesuar të mësojë të njëjtat teknika që Toni Robbins përdor për të drejtuar kompanitë e tij

– Të pasigurt për strategjinë tuaj të vazhdimit të biznesit

 

PSE “BUSINESS MASTERY”?

Në vetëm pesë ditë në Mastery Business, do të mësoni mjetet, strategjitë dhe psikologjinë për të transformuar biznesin tuaj dhe për të arritur sukses masiv. Toni Robbins dhe një listë ekspertësh nga e gjithë bota do të ndajnë ekspertizën që ata kanë praktikuar dhe përsosur në përvojën e dekadave – përvojë që ju mund të keni tuajën për pak ditë. Marre nga News31.al

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *