Tronditje e fortë, tërmet 5,4 në Shqipëri, ja epiqendra

Kronike Kryesore Lajme Slider kryesore

Për pak minutash Shqipëria u godit nga tërmet i fortë prej 5,4 i shkallës Rihter.

Sipas informacioneve të para epiqendra e tërmetit ka qenë në Hamallaj dhe është ndjerë në Tiranë, Durrës, Krujë e Elbasan.

Qytetarë të shumtë në kryeqytet kanë dalë menjëherë në rrugë nga paniku, pasi goditjet kanë qenë të forta.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *