U arrestua për vrasjen e çiftit Pasho, kush është Elona Kaleshi

Kronike Kryesore Lajme Slider kryesore

Mëngjesin e kësaj të marte policia italiane ka arrestuar 36 vjeçaren Elona Kalesha, e cila dyshohet si autore për vrasjen e prindërve të ish të dashurit të saj, çiftit Teuta dhe Shpëtim Pasho nga Vlora në 2015-ën.

36-vjeçarja e lindur në Durrës, nuk është një person i panjohur për drejtësinë italiane pasi ka një të shkuar penale për drogë.

Ajo akuzohet për vrasjen, fshehjen dhe copëtimin e  kufomave të Shpetim dhe Teuta Pasho, 54 dhe 52 vjeç, të cilët ishin të zhdukur që prej nëntorit të vitit 2015.

Ka qenë një nga vajzat e çiftit që ka hedhur dyshimet mbi 36 vjeçaren pasi sipas vajzës së familjes Pasho ajo ka qenë dhe e fundit që ka pas kontakt me prindërit e saj.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *