U dhunua me sqepar nga bashkëshorti, 56-vjeçarja: Kam frikë se do më vrasë

Kronike Lajme

Antoneta Myrtaj, e cila u dhunua me sqepar nga bashkëshorti i saj Ferik Myrtaj, ka frikë për jetën e saj. 56-vjeçarja nga Memaliaj është shprehur se ka frikë se mos bashkëshorti i saj do ta vrasë.

Ajo tregoi tmerrin e përjetuar duke shtuar se ishin kalimtarët që e shpëtuan nga dhuna e 65 vjeçarit, i cili kishte pirë.

“Ai kishte pirë. Më kanë shpëtuar kalimtarët. Kisha frikë. Ju luta që të mos më qëllonte. Kam 3 vajza dhe ato më thanë se ai është penduar. Jam konfuze, akoma nuk di se si të veproj ta fal apo ta lë në burg. Kam frikë se do më vrasë,”-rrëfen Antoneta per ora neës

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së dielës rreth orës 22:00 për motive të dobta.

Gruaja ndodhet në Spitalin Rajonal “Omer Nishani” Gjirokastër, jashtë rrezikut për jetën.

Ajo ka marrë 3 fraktura në kokë dhe 2 në këmbë.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *