U ekzekutua me armë në mes të rrugës, kush është shqiptari i vrarë në Spanjë

Kronike Kryesore Lajme

SPANJE- Zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë në Spanjë. Mediat spanjolle bëjnë me dije se bëhet fjalë për shtetasin Fatmir A. Ai u gjet i vrarë në mes të rrugës gjatë natës në Reus të Tarragonës.

‘Okdiario.com’ shkruan se 43-vjeçari shqiptar banonte në këtë zonë. Po ashtu mësohet se shqiptari ka qenë i dënuar për vrasjen e një personi në vitin 2008, ndërsa dyshohet se ngjarja ndodhi për prishjen e pazareve të drogës. Shërbimet e emergjencës rreth orës 00.45 u njoftuan se një person është gjetur i shtrirë në rrugë dhe se kishte një plagë me armë zjarri (Dyshohet pistoletë).

Sipas “Diari de Tarragona”, viktima u qëllua nga një makinë me xhama të errët, e cila më pas u largua menjëherë nga vendi i ngjarjes. Aktualisht po hetohet rreth zbardhjes së plotë të ngjarjes në fjalë.
(ed.me/BalkanWeb)

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *