U ngriti gishtin grave të Astirit, reagon ambasadori OSBE-së: Kërkoj falje

Kryesore Lajme Politikë Slider kryesore

Ambasadori i OSBE-së Bernd Borchardt ka reaguar duke kërkuar falje pas gjestit që bëri ndaj banoëve të Astirit, kryesisht gra, të cilave u ngriti gishtin e mesit.

“Do të doja t’u kërkoja sinqerisht ndjesë atyre që mund të kem fyer dje. Unë e respektoj të drejtën e shqiptarëve për të protestuar paqësisht”, ambasadori Borchardt.

Gjesti i ambasadorit të OSBE u krye gjatë ditës së djeshme, teksa banorët e Astirit ishin grumbulluar përpara drejtorisë së policisë së Tiranës, pas arrestimit të 15 personave, mes tyre dhe Klevis Balliu.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *