“Uau, tërmet”, Fevziu: Mos lëvizni. Video live në studio

Kronike Lajme Slider kryesore

Një tërmet me magnitudë 4.9 ballë dhe thellësi 7 km,  me epiqendër 3 kilometër në veri të fshatit Bubq, është regjistruar mbrëmjen e kësaj të marte.

Lëkundjet e forta kanë shkaktuar panik tek qytetarët. Edhe në studion e “Opinion”, lëkundjet kanë frikësuar të ftuarit teksa po regjistrohej një emision.

Ja si kanë reaguar ata në sekondat e tërmetit.

Pas kësaj goditje, është regjistruar një tjetër e cila ka qenë me magnitudë 4.1

Emergjencat Civile njoftojnë se nga komunikimi me bashkitë Durrës, Dibër, Gjirokastër, Fier, Vlorë, Shkodër dhe Lezhë nuk raportohen dëme në njerëz apo materiale / Opinion.al

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *