Ujkani ikën nga Italia, ja klubi i ri portierit të Kosovës

Sport Vendi

Klubi turk i futbollit Çaykur Rizespor ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me portierin e kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë në faqen e internetit të klubit thuhet se është arritur marrëveshje me portierin 30 vjeçar Samir Ujkani, i cili ka mbrojtur portën e kombëtares kosovare në 10 ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Botëror.

Në deklaratë thuhet se futbollisti ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me klubin ngjyrat kaltër dhe gjelbër në zyrën e administratorit Saffet Mete në Stamboll.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *