Ultranacionalisti Sheshel e quan Xhakën “shqiptar bastard të shëmtuar”

Botë Kampionati Boteror Kryesore Sport

Lideri radikal serb, Vojslav Sheshel pas përfundimit të ndeshjes në mes Serbisë dhe Zvicrës ka bërë një koment të fortë në Twitter.

Ai i quan bastardë shqiptarët duke postuar foto të Granit Xhakës.

“Shqiptarë bastardë të shëmtuar” – shkruan Sheshel

Ai u dënua nga gjykata e Hagës për krime lufte në Bosnje, por u lirua për shkak të gjendjes shëndetësore.

Ai mbron tezen se Kosova duhet marre dhe madje ka akuzuar presidentin Aleksandar Vucic per tradhtine kombetare pasi po dorezon, shtetit me te mir te Ballkanit.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *