Saturday, September 26, 2020

Umtiti i saktë me kokë, Franca kalon në avantazh ndaj Belgjikës

Kampionati Boteror Kryesore

Po luhet takimi mes Francës dhe Belgjikës, ndeshje kjo e vlefshme për gjysëmfinalen e Kupës së Botës, Rusi 2018. Një finale e parakohshme ajo që po zhvillohet në “Shën Petersburg” duke pasur parasysh nivelin dhe cilësinë e treguar nga të dy skuadrat në këtë turne. Momentalisht rezultati është 1-0. Në finale, fituesi do të ndeshet me fituesin e dalë nga çifti Kroaci-Angli. Tanimë po luhet pjesa e dytë e kohës së rregullt, me fraksionin e parë që u mbyll në barazim 0-0.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *