“Unë jam kuqezi…”, festa e ekipit shqiptar dhe sherri pas fitores ndaj Bjellorusisë

Kryesore Slider kryesore Sport Vendi

Shqipëria arriti nje fitore te veshtire ndaj Bjellorusisë, 3-2 duke arritur keshtu te zere vendin e pare ne grup ne Ligen e Kombeve.

Ekipi shqiptar shenoi dy gola ne pjesen e pare me ane te Cikalleshit, ndersa pjesa e pare u mbyll me rezulatin 2 me 1. Ne pjesen e dyte Manaj shenoi nje gol potent, duke e cuar rezultatin 3 me 1. Gjithcka dukej e mbyllur, por bjelloruset na vendosen ne veshtrise, pasi e ngushtuan diferenen ne 3 me 2. Ne minutat e fundit gjithcka ishte e veshtire pasi kuqezinjte u vune nen presionin e bjelloruesve. Ne fund gjithcka foli per kuqezinjte.

Pas ndeshjes nuk ka munguar festa ne dhomat e zhveshjes, ku prezent ka qene edhe vete presidenti i FSHF-se, Armando Duka. Me poshtw video e hedhur nga FSHF ne momentin e festimit.


Ndersa nuk ka munguar sherri ne fund te ndeshjes mes lojtareve kuqezi dhe atyre bjellorus. Ndjeshja mes Shqipërisë dhe Bjellorusisë në ‘Air Albania’ Një fitore shumë e rndësishme për kuqezinjtë. Por në fund një incident i panevojshëm është regjistruar. Një konflikt mes futbollistëve ka bërë që të shpërthente një sherr ende pa dalë nga fusha lojtarët e të dyja ekipeve. Por gjithçka është mbyllur pa probleme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *