Urimi i veçantë i Ramës për Kurban Bajramin, ja videoja që zgjodhi për t’i përshëndetur

Kryesore Politikë shtojca Sociale

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur një mënyrë jo të zakonshme për t’iu uruar festën e Kurban Bajramit besimtarëve myslimanë.

Ai ka publikuar një video të xhamive që po rikonstruktohen apo ndërtohen në vend. Rama thotë se janë pjesë e thesarit të trashëgimisë historike e kulturore.

“MIRËMËNGJES 😃

dhe me këto pamje nga kantieret e shumta të punës për rimëkëmbjen e xhamive në mbarë vendin që janë pjesë e thesarit tonë të trashëgimisë historike e kulturore, ju uroj të gjithë besimtarëve myslimanë GËZUAR KURBAN BAJRAMIN 🙏”, shkruan kryeministri.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *