Vasili: Ja ku i gënjeu Rama shqiptarët

Politikë

Kreu i grupit parlamentar te LSI-së, Petrit Vasili ka komentuar në rrjetet sociale intervisten e dhënë nga kryeministri Edi Rama për gjermanen “Die Welt”, duke theksuar se me dy qënrdimet e mbajtura Shqipëria është ne duart e nje genjeshtari.

Status në Facebook

Kryeministri per 613 kg e cocaines eshte vetem nje genjeshtar i paepur, sigurisht nga halli….

Te gjithe shqiptaret e degjuan se cfare tha kryeministri per 613 kg kokaine lidhur me mbeshtetjen e nderkombetareve lidhur me kapjen e saj.
Qe kryeministri eshte genjeshtar i paepur dhe qe genjeshtren e ka menyre jetese po jua le juve ta gjykoni.Por eshte halli i madh,qe do merret vesh shpejt qe e detyron te genjeje.
Ja çfare i thote tani kryeministrit medias gjermane “DIE WELT”:
“Dy javë më parë, sekuestruam 600 kilogramë kokainë në bashkëpunim me autoritetet italiane”
Ja cfare deklaronte kryeministri disa jave me pare kur u kap droga:
“fakti që ky operacion është zhvilluar i gjithi në territorin e vendit, pa asnjë sinjalizim nga vendet europiane ku ngarkesa ka udhëtuar përpara se sa të hynte në portin e Durrësit, ka domethënien e rëndësishme të forcës ligjzbatuese që disponojmë sot”.
Ja,ne duart e ç’genjeshtari eshte Shqiperia.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *