Vdes në Spanjë ish-presidenti i Real Madrid, kishte simptoma Koronavirusi

Botë Sport

Ish-presidenti i Real Madrid, Lorenzo Sanz, është ndarë sot nga jeta në moshën 76 vjeçare. Sanz kishte disa ditë në spital, pasi kishte shfaqur simptoma Koronavirusi.

Sanz ishte president i Real Madrid për 5 vite dhe arriti të fitojë dy herë Champions-in për “Los Blancos”, në vitet 1998 dhe 2000. Ai ishte 76 vjec dhe vdiq ne nje nga spitalet e Spanjes. Edhe në Spanjë, situatë me Koronavirusin vetëm po përkeqësohet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *