Vdes trajneri dhe lëndohet portieri i klubit italian në një aksident tragjik

Kryesore Sport

Tragjedia e ka goditur klubin italian Siracusa, i cili bën pjesë gara në Serie C, pasi trajneri i ekipit ka humbur jetën dhe portieri është lënduar rëndë në një aksident me makinë.
Aksidenti ndodhi në orët e hershme të mëngjesit të dielën afër qendrës stërvitore të klubit sicilian, transmeton Express.

Sipas mediave italiane, trajneri 27-vjeçar Davide Artale vdiq pasi makina e tij u përplas me një mur dhe u rrokullis disa herë.

Portieri Maurice Gomis është kënduar dhe për momentin ndodhet në spital dhe jashtë rrezikut për jetë.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *