Vendimi, Haradinaj firmos: 28 Nëntori ditë feste e pushimi në Kosovë

Kosovë Rrotull

28 Nentori do te jete feste dhe dite pushimi ne Kosove. Ky eshte vendimi me i fundit i kryeministrit ne detyre, Ramush Haradinaj ne lidhje me daten e pavaresise se Shqiperise.

“Me rastin e Ditës së Flamurit, mbështetur në Ligjin për Festat Zyrtare, kam marrë vendim që 28 Nëntori, të shpallet ditë pushimi në territorin e Republikës së Kosovës, për t’i respektuar vlerat e traditës kombëtare shqiptare. Vendimi, që 28 Nëntori të jetë ditë pushimi, është i motivuar nga aspekti historik, tradicional dhe politik. RH”, shkruan Haradinaj ne nje postim ne Facebook, te cilin e shoqeron me foton e vendimit te marre.

 

 

Me rastin e Ditës së Flamurit, mbështetur në Ligjin për Festat Zyrtare, kam marrë vendim që 28 Nëntori, të shpallet ditë…

Gepostet von Ramush Haradinaj am Mittwoch, 20. November 2019

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *